Dorostenci v Libině za 6 bodů

01.10.2018 19:57

FBC ZŠ Uničov - FBC Topgal Šternberk Rookies 19:1 (7:1, 5:0, 7:0)

FBC Topgal Šternberk Rookies – FBC ZŠ Uničov 3:10 (0:4, 2:3, 1:3)

V nedělním druhém zápase narazil dorostenecký výběr Uničova na lepší tým Šternberka, a to Rookies. Oba týmy se hned na začátku vrhli do útočení, ale postupem času naši kluci přebírali herní iniciativu. To se začalo projevovat i na ukazateli skóre. Jako první rozvlnil síťku soupeře Adam Caletka. O tři minuty později si Michal Dohnal udělal z hřiště slalomovou dráhu a v cíli překonal i Honzu Vorálka v brance Rookies. V následných minutách jsme ovládli místní palubovku a byli více na míčku, i když to v obraně občas zaskřípalo, ale gólově nezapršelo. V konci třetiny se střelecky zaskvěl Adam Čundrle, jenž ještě dvakrát poslal míček za záda brankáře soupeře. Duhou periodu jsme začali skvělou kombinací Adama Caletky s Lukášem Chudějem, jenž trefil přesně míček do odkryté branky Rookies. Je této chvíle šel náš herní projev dost dolů. Šternberk snížil po rychlém protiútoku z pravého křídla a začal nás více střelecky ohrožovat. O necelou minutu později Ondra Michal využil naši přesilovou hru, když tečoval přesnou přihrávku Tondy Mikulíka a míček následně se tetelil v brance Rookies. Ve 20 minutě zvýšil 7:1 Michal Dohnal na 7:1 a za tohoto stavu by každý řekl, že se utkání dohraje v relativním klidu. Jenže to neplatí o Uničovu. 10 vteřin před koncem druhé třetiny rozhodčí viděl nedovolený zákrok Šimona Glattera na unikajícího hráče soupeře a nařídil trestné střílení. Jakub Jurkulák ho využil – 7:2. Poslední dějství jsme opět začali lépe. David Šebesta se z pravé strany nemýlil – 8:2. Od 24 minuty si až do konce utkání nezahrál Adam Caletka. Jeho komentář k arbitrům utkání nezůstal bez odezvy. Vyfasoval 2 + 10 minut. Zbylý čas duelu se již odehrál relativně v klidu. Jakub Jurkulák sice snížil na 8:3, když mu na přesnou střelu přihrál Jan Zedník. V závěru jsme se ještě trefili dvakrát a stanovili výsledek na konečných 10:3. Lze říci, že herní projev nebyl tak špatný, ale chyb v něm bylo celkem dost.