Dorostenci v Kopřivnici bez bodu

21.12.2016 08:12

FBC Vikings Kopřivnice – FBC ZŠ Uničov 5:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Dorostenci další turnaj absolvovali v Kopřivnici. Bohužel v městě tatrovek se jim příliš nedařilo, neboť domů odjížděli bez bodu. V prvním zápase s domácími Vikingy to sice dvě třetiny vypadalo na nějaký bodový zisk, ale individuální chyby v závěru střetnutí darovaly domácímu týmu zasloužené vítězství. Už samotný úvod do utkání nebyl příliš povedený. První střela na J. Hublara a míček se tetelil v jeho síti. V páté minutě se nám podařilo vyrovnat J. Zámečníkem, který využil přihrávky D. Zmrzlého. V dalším průběhu první třetiny již oba týmy neskórovaly, i když šancí bylo dost. V druhé periodě se lámal chleba. Bohužel to byla opět domácí Kopřivnice, která v druhé minutě poslala podruhé míček za záda J. Hublara. Marné bylo naše snažení ztéci branku soupeře. Menší pohyb a neustálé čekání, že se ten malý kulatý nesmysl sám přikotoulí na čepel, bylo velice naivní. Kopřivnice této naší pomalosti využila ve 12 minutě, kdy zvýšila na 3:1. O necelé dvě minuty bylo sníženo Z. Marčonem, který využil přesilovou hru. Třetí dějství toho příliš z naší strany nenabídlo, a vše vyvrcholilo v posledních dvou minutách, kdy si naši hráči nepohlídali volné útočníky soupeře, kteří dvakrát pohodlně skórovali. Bohužel to byl z naší strany velmi bezkrevný výkon.

FBC ZŠ Uničov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Druhé utkání s favorizovaným Hattrickem nám neuvěřitelně sedlo. J. Hublar ve své „boudě“ předváděl skvělý výkon, na který navázali i jeho spoluhráči. Zlepšil se pohyb a přímočarost akcí směrem na soupeřovu branku. Soupeř měl míček více pod kontrolou, ale obrana v čele J. Hublarem pracovala jako úderníci v padesátých letech minulého století. První gól v naší síti vstřelil Hattrick již ve třetí minutě, ale kupodivu to bylo v první třetině vše. Ve druhé periodě se nám v začátku třetí minuty podařilo vyrovnat J. Zámečníkem. Hattrick zvýšil frekvenci svých útočných nájezdů, ovšem stále si nevěděl rady jak překonat J. Hublara. Naši kluci odpovídali nebezpečnými výpady, ale i gólman Brna byl připraven. Když už byl překonán, tak střelu Z. Marčona zastavilo břevno. V konci 12 minuty se přece jen Hattrick dostal do jednogólového vedení. Při závaru u naší klece jsme si míček šoupli za brankovou čáru sami. Poslední dějství začal gólově opět Hattrick. Zbytečné držení balónku, po kterém následovala jeho ztráta, z kterého vyústilo přečíslení soupeře s gólovým zakončením – 1:3. Naše bojovnost byla odměněna v čase 9:00, kdy po dobývání brněnské branky O. Michal nakonec doklepnul míček do sítě a snížil na rozdíl jednoho gólu. V závěru střetnutí jsme inkasovali po rychlém protiútoku Hattricku, který byl zakončen přesnou technickou střelou, na kterou J. Hublar neměl nárok. V závěru už Hattrick žádné komplikace nepřipustil a tři body si pohlídal.

Sestava: Brankář: Hublar

Hráči: Brodský, Čundrle, Zmrzlý ©, Zámečník, Caletka, Steidl, Marčon, Novák, Šebesta, Rykala, Ostravský, Dohnal, Michal