Dorostenci v Brně získali bod.

07.03.2017 10:52

1. SC TEMPISH Vítkovice  - FBC ZŠ Uničov 11:0 (4:0, 5:0, 2:0)

V neděli dopoledne odehráli dorostenci svůj další turnaj. V prvním utkání se postavili proti lídrovi soutěže TEMPISH Vítkovice. Hned úvod zápasu naznačil, že nám v tomto duelu pšenka nepokvete. Třetí naše přihrávka šla přímo na hůl soupeře, který se sám ocitnul před M. Faltusem, jenž proti střele útočníka Vítkovic neměl žádnou šanci. Vítkovice se dostaly do tempa, při kterém nám míček příliš nepůjčovali a neustále atakovali naši branku. S tím i začalo narůstat skóre ve prospěch favorita a na ukazateli času po první třetině svítil stav 0:4. Stejný trend pokračoval i prostředním dějství, ve kterém jsme inkasovali pětkrát. Poslední periodu jsme odehráli nejlépe. Vítkovice už nehrály na 100% a nám se tím naskytlo více příležitostí ohrozit branku soupeře. Ovšem dát gól se nám nepodařilo, naproti tomu Vítkovice překonaly M. Faltuse ještě dvakrát. Jednoznačný duel v režii Vítkovic.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC ZŠ Uničov 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)

Druhé utkání dne bylo o naději. O naši naději na udržení v elitní soutěži. Tentokrát jsme začali lépe bránit a mít více míček na našich čepelích. To se dařilo jen částečně, neboť jsme míčky ztráceli po nepřesných přihrávkách. Znojmo se více tlačilo do útoku a naše obrana měla plné ruce a nohy práce. Totéž se týkalo i J. Hublara v naší kleci. Naše šance si vytvářela hlavně lajna vedená Z. Marčonem, ale opět největším našim problémem bylo přesně trefit branku. Díky naší nulové potenci se Znojmo ve 14 minutě ujalo vedení. Křížná přihrávka na číhajícího útočníka u pravé tyče našla svého adresáta, který přesnou tečí otevřel skóre utkání. V prostřední periodě jsme se více tlačili do útočné fáze, ale ani M. Dohnal či D. Zmrzlý nedotlačili míček za záda gólmana Znojma. To se nakonec podařilo až ve 14 minutě V. Novákovi, jenž zužitkoval přesný pas Z. Marčona a vyrovnal na 1:1. Poslední periodu jsme začali lépe než soupeř a výsledkem byl faul na pronikajícího M. Dohnala. Trestné střílení proměnil Z. Marčon. Ve čtvrté minutě mohl zvýšit náš náskok A. Čundrle, ale brankář soupeře byl připravený. O pár minut později Znojmo vyrovnalo. Nikým neatakovaný soupeř svou šanci dokonale využil. S blížícím se koncem chtěly oba týmy utkání rozhodnout, ale ani jednomu se to nepodařilo. Z. Marčon cinkal na tyčku, naproti tomu v poslední minutě jsme měli plno práce při volném úderu Znojma. Nakonec však utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.