Dorostenci splnili povinnost a přivezli 3 body

09.11.2009 18:58

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Orel Hranice 

4: 2 (1:0,2:2,1:0)

 
 

  V nedělním ránu vyrazili naši dorostenci do Prostějova. V prvním utkání jsme se střetli s týmem z Hranic. Začátek utkání byl velmi opatrný. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, a tak se hra odehrávala převážně uprostřed palubovky. Ve 3. minutě se „Orlům“ naskytla příležitost ke změně skóre. Hráli přesilovku. Byl to náš tým, který se v oslabení ujal vedení. Rychlý „brejk“ zakončil T. Šalda nepovedenou střelou, která se však odrazila od nohy bránícího hráče a k překvapení gólmana skončila za jeho zády. Předpokládaný tlak soupeře však nepřišel a i zbytek 1. třetiny se hrál ve „valčíkovém“ tempu. Šancí i střel na branku bylo velmi poskrovnu. Druhá třetina začala o poznání svižněji a opět to byl náš tým, který skóroval. P. Galetka získal pochybě obránce míček a pohodlně zvýšil na 2:0. V téže minutě byl faulován pronikající T. Rutar. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které P. Havlíček neproměnil. V následné přesilové hře zvýšil na 3:0 opět T. Šalda. Jeho nahozený míček, který směřoval před branku si opět srazil obránce do sítě. V důsledku snadného vedení hráči povolili a výsledek se brzy dostavil. V 10. minutě zahrávají hráči Hranic volný úder a přesná střela končí v levém horním růžku. Aby toho nebylo dost, tak si hráč Čoček J. pohrál s našimi obránci a  v klidu zasunul míček vedle tyčky. A stav byl pouze 3:2 pro naše barvy. Naštěstí k většímu tlaku soupeře v závěrečném dějství nedošlo. Ve 2. minutě zvyšuje na 4:2 P. Janoušek po přihrávce J. Hoduláka. Ve zbylých 10-ti minutách se skóre již nezměnilo. Veškeré šance soupeře skončily  u obránců nebo je pochytal velmi jistý P. Šenk v brance. V nepříliš pohledném utkání nakonec 3 body zůstaly v Uničově.

 

 
 

         FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBK Sokol Poruba Škorpioni 

4:9 (2:4,1:2,1:3)

 

    Ve druhém utkání proti sobě nastoupily vedoucí týmy tabulky. Oproti předchozímu utkání byl začátek velmi ostrý. Začalo se jezdit „nahoru, dolů“ a  rodily se  první šance. Tu úplně první měl P. Galetka, ale nastřelil pouze masku brankáře. Z následného rychlého protiútoku poprvé inkasujeme, i když si A. Pavlát šáhnul na míček. Ve 3. minutě kontruje T. Šalda a nechytatelnou „pumelenicí“ srovnává na 1:1. Bohužel se naše obrana nevyvaruje chyb. A  po nich dvakrát inkasujeme. Oba týmy dál preferují ofenzívní florbal a netrvá dlouho a stav je 2:3. Zásluhu na tom má T. Rutar. O 2 minuty později hrajeme přesilovku. Bez gólového efektu. Závěr velmi pěkné třetiny patřil soupeři, který v 11. minutě zvyšuje na 4:2. O přestávce mezi třetinami jde za rozhodčími trenér Poruby a dává rozhodčím „pokyny“, jak mají pískat. A ti si jeho cenné rady berou k srdci. To se projevuje v čase 0:36, kdy dochází k našemu prvnímu vyloučení v této třetině (bylo oprávněné). Od té doby se na palubovce odehrává komedie, kterou řídí velmi slabí rozhodčí. Další vyloučení na sebe nenechá dlouho čekat. Při útoku Poruby je posunuta branka. A. Pavlát se snaží dát branku na místo, ale rozhodčí píská jeho faul. Soupeř zahrává volný úder, hráč úder hraje tahanou střelou. Rozhodčí nic. M. Martinák „hlavičkuje“ - 2 minuty. Jdeme do tří. Po návratu vyloučených hráčů komedie ze strany rozhodčích pokračuje a nabývá na síle. Necelé 3 minuty se hraje 5 na 5. Ale v čase 8:20 je vyloučen P. Galetka. Chvíli předtím nám byla poskytnuta ve hře výhoda. Bohužel P. Galetka neudržel nervy na „uzdě“ a po dotazu vedoucího družstva dostává ČK 2. Což znamená 2 + 5 minut. Je velmi zvláštní, že v zápise o utkání je uvedena ČK 1!!! Pokud jsem rozhodčí, tak bych se měl naučit pravidla!!! Následná vyloučení soupeře už nic neřeší. Ze zápasu je naprostá fraška. Trestná lavice ani nestačí pro naše hráče. Ke konci třetiny je potrestán J. Hodulák dvouminutovým trestem. Hrát skoro celou třetinu ve třech respektive ve čtyrech hráčích opravdu nejde. Do pěti jdeme až v 5. minutě 3. třetiny. O výsledku je už dávno rozhodnuto. Utkání se pouze dohrálo.Ke konci utkání A. Pavlát skryje míček do svých rukou. Hokejku soupeře má na svém krku, ale rozhodčí nikterak nereaguje! Jakýkoli faul i hra rukou ze strany soupeře je s úsměvem přehlížena. Bohužel v tomto utkání dostal florbal ze strany rozhodčích pěknou facku!!!

 

 

 

Sestava:

Brankáři: Šenk, Pavlát

 

Obrana: Havlíček – 1+0, Hodulák 0+1, Jonáš, Krejčí

 

Útočníci: Šalda – 2+1, Galetka – 2+1, Jemelka

 

                Rutar – 1+0, Janoušek – 2+0, Martinák

 

                Benda, Matoušek

 

 

 
 

Hodnocení hráčů: Šenk – 8, Pavlát – 5, Havlíček – 7, Hodulák – 6, Jonáš – 6, Krejčí – 5, Šalda – 9 (nejlepší hráč týmu), Martinák – 5, Jemelka – 7,

 

Galetka – 5, Rutar – 6, Janoušek – 6, Benda, Matoušek - nehodnoceni

 

1 - nejhorší

10 - nejlepší