Dorostenci se 6 body

26.10.2017 15:57

FBC ZŠ Uničov - FBS Olomouc B 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

V nevlídném podzimním počasí se v Senici na Hané konal další turnaj dorostenců. V prvním utkání nám los přisoudil rezervní tým FBS Olomouc B. Jakkoliv se mohlo zdát, že to bude snadná záležitost pro naše barvy, tak vývoj zápasu byl po 2/3 vyrovnaný. Sice jsme se dvěma rychlými góly ujali vedení 2:0 a zdálo se, že vše půjde jako na drátkách, ale opak byl pravdou. Olomouc na počátku 5 minuty snížila na rozdíl jediné branky, když střela FBS byla tečována a M. Faltus již neměl jak na míček dosáhnout. Od této chvíle naše hra připomínala klusácké dostihy. Klapky na oči a běhat za míčkem, pak se ho rychle zbavit nepřesnou přihrávkou či stejně nepřesnou střelou. Chaos jako na newyorské burze v roce 1928. Stejné nepřesnosti pokračovaly v prostřední periodě. Jediným kladem bylo, že jsme odskočili na rozdíl tří gólů a tím i rozhodli o získaných bodech. Poslední třetina byla z naší strany nejlepší, ale i tak dojem z naší hry v tomto utkání byl velmi rozpačitý.

SK K2 Prostějov – FBC ZŠ Uničov 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Jako den a noc, tak lze charakterizovat proměnu dorostenců Uničova ve druhém duelu s dosud neporaženým Prostějovem. Od prvního hvizdu rozhodčích jsme byli aktivnější než v prvním střetnutí. Ve třetí minutě překvapivou střelou z volného úderu rozvlnil A. Čundrle poprvé síťku za brankářem Prostějova. Prostějov zvýšil nasazení a v rozmezí 5 až 8 minuty nás zatlačil do obranného pásma. Naštěstí žádný střelecký pokus neměl přesné parametry. Postupně jsme i my začali ohrožovat soupeřovu branku, ale ani M. Dohnal či J. Zámečník neměli nabito ostrými náboji. Ve druhé třetině se zpočátku oba týmy se přetahovaly o míček, hra se přelévala ze strany na stranu, ale oba gólmani byli připraveni. V sedmé minutě využil A. Čundrle přihrávku J. Zámečníka a zvýšil naše vedení – 2:0. V polovině 9 minuty A. Caletka prošel celým hřištěm a přesnou střelou upravil stav na 3:0. Za tohoto stavu se šlo do posledního dějství. Prostějov se snažil korigovat, ale naše obranná vozba to nedovolila. A útočné šiky ještě navýšily brankový rozdíl na 5:0. Dá se říct, že to byla hodně krutá prohra pro Prostějov.

Sestava: Brankáři: Faltus, Hublar

Hráči: Caletka, Čundrle, Dohnal, Zmrzlý ©, Zámečník, Šebesta, Michal, Zedník, Dvořák, Mikulík