Dorostenci poprvé bodovali za tři body

24.01.2017 07:47

Florbal Torpedo Havířov – FBC ZŠ Uničov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Nedělní ranní výjezd dorostenců do moravskoslezské metropole – Ostravy, se vydařil. Poprvé okusili jak chutná výhra v elitní dorostenecké soutěži. V prvním utkání s Havířovem jsme nezačali nijak oslnivě. Uběhly necelé dvě minuty a soupeř šel do vedení. Na přesně mířenou střelu nereagoval ani J. Hublar v naší brance. Torpedo mělo sice nadále více ze hry, ale naši hráči se postupně dostávali do tempa a začali více atakovat branku soupeře. Vyrovnat se podařilo v 7 minutě J. Zámečníkovi, po jehož střele skončil míček u pravé tyčky. Po vyrovnání oba týmy praktikovaly opatrný florbal, který se odehrával více na středu hřiště. Díky tomu ubylo i gólových šancí na obou stranách. Druhá perioda pokračovala ve šlépějích té předešlé. Opatrná hra pokračovala, nebezpečnější byl však Havířov. J. Hublar v brance chvílemi nepůsobil příliš jistým dojmem, neboť míčky nelapal jako jindy, ale nejistě je vyrážel. Naštěstí mu v obranné fázi vydatně pomáhali obránci v čele s D. Zmrzlým. Ve13 minutě se ke slovu dostal Z. Marčon. Nikým neatakován prošel po levém křídle a přesnou střelou vstřelil druhou branku našich barev. Následné buly jsme prohráli a Havířov rychle rozehrál, a po 22 vteřinách srovnal skóre na 2:2. Třetí dějství přineslo dramatickou podívanou. Ve druhé minutě A. Čundrle svým prvním gólem v dorostenecké lize otočil opět skóre v náš prospěch. Havířov začal více napadat i střílet, ale J. Hublar se v této třetině dostal do své obvyklé pohody a veškeré pokusy soupeře likvidoval. Na začátku 8 minuty s notnou dávkou štěstí dopravil M. Ostravský míček počtvrté za záda gólmana Torpeda. Tlak Havířova sílil a ve 12 minutě rozhodčí poslal M. Ostravského na trestnou lavici za sekání. Pod tlakem soupeře už jen vyhazujeme míček, a aby toho nebylo málo, tak v konci 13 minuty je vyloučen i D. Zmrzlý za nedovolené bránění. Dvojnásobné oslabení zvládneme na jedničku, ale Havířov odvolává gólmana a nadále nás svírá v našem obranném pásmu. Torpedo nakonec přece jen gól dává, ale rozhodčí ho neuznávají pro předchozí faul v brankovišti. Poslední vteřiny zápasu, kdy jsme již v plném počtu, ubráníme a překvapivě bereme 3 body.

FBC ZŠ Uničov – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:15 (4:4, 0:7, 1:4)

Ve druhém duelu jsme narazila na favorizované TEMPISH Vítkovice. Od prvních minut bylo jasné, kdo je pánem na hřišti, neboť ve čtvrté minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:3. V té chvíli se však brankostroj Vítkovic zarazil a ke slovu se kupodivu dostali naši hráči. V průběhu tří minut nečekaně otočili skóre utkání na 4:3. Domácí ve dvanácté minutě vyrovnali a za tohoto stavu se šlo do druhé třetiny. V ní jsme již hráli druhé housle. Rychlonozí hráči Vítkovic nás rozebrali do posledního šroubku a M. Faltus v brance byl naprosto bezmocný při útocích a následných střelách soupeře. Za vše hovoří sedm obdržených branek. Poslední periodu jsme již odehráli daleko důstojněji než tu druhou. Kluci více bojovali a bylo to vidět i na konečném skóre této třetiny. Favorit už od druhé třetiny utkání bez problémů zvládl.