Dorostenci opět bodovali

21.10.2018 13:11

FBC ZŠ Uničov – FBC Vikýřovice 26:2 (8:1, 11:0, 7:1)

V sobotu odehráli dorostenci svůj druhý turnaj, jenž se konal v nové, Medvěd Aréně v Moravském Berouně. V prvním utkání proti nám nastoupil nováček soutěže FBC Vikýřovice. Nezvyklý povrch palubovky nám dělal zpočátku problémy, ale postupem času jsme ovládli zápas a připsali si tři body.

FbC Asper Šumpek – FBC ZŠ Uničov 3:5 (0:0, 0:4, 3:1)

Od prvního buly to byl taktický boj. Oba týmy si držely míček a příliš soupeře nenapadaly. Asper se postupně dostal do většího tempa a zlw dotíral na naši branku. Matěj Faltus však svými skvělými zákroky nemínil pustit míček za svá záda. Naše útočná aktivita se opírala pouze o propagační střely z větší vzdálenosti, se kterými si Jakub Černohous bez problému poradil. Druhé dějství jsme začali náporem a usadili jsme se v obranném pásmu Asperu. Nejprve to byla nastřelená tyčka a posléze po úniku Lukáše Chuděje, a následném faulu bylo nařízeno trestné střílení. David Šebesta gólmana Šumperka neoklamal a tak byl stav utkání i v 19 minutě 0:0. O půl minuty později, je vše jinak. První gól utkání dává Adam Caletka, který vystihnul skulinku u pravé tyčky Asperu a přesně tam míček nasměroval. Za dalších 30 vteřin Adam Čundrle od levého mantinelu posílá míček před branku soupeře, kde si ho nešťastně srazí obránce Asperu do branky – 2:0. Třetí gól ve 22. minutě střílí Adam Čundrle, jehož ne příliš povedená střela překvapila i Jakuba Černohouse v brance Šumperku. V poslední minutě náš zlepšený výkon potvrdil Lukáš Havlíček, jenž ve spolupráci s Lukášem Chudějem upravil skóre zápasu na 4:0. Poslední dvanáctiminutovka však patřila Šumperku. V první minutě snížil na 4:1 a v té druhé to již bylo jen o dvě branky. Naštěstí od této chvíle jsme zase začali lépe bránit a podařilo se nám odvrátit hrozbu, že by se Asper dostal na kontaktní branku. Na začátku 31. minuty jsme odskočili na rozdíl tří branek. Povedený volný úder skončil v síti Šumperku. Ten ovšem o dvě minuty později kontroval Jirkou Černohousem, který opět zdramatizoval závěr zápasu. Tlak Asperu už po tomto gólu naštěstí končil v rukách Matěje Faltuse a poslední minutu jsme odehráli na polovině soupeře. Šťastná výhra, díky druhé třetině.