Dorostenci brali 2 body

11.10.2016 17:54

FBC ZŠ Uničov – FBC Vikings Kopřivnice 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)

První utkání v litovelské hale dorostenci sehráli s FBC Vikings Kopřivnice. V první třetině to byli kupodivu naši hráči, kteří více zaměstnávali brankáře soupeře. Kopřivnice působila zakřiknutým dojmem, čehož v 7 minutě využil Z. Marčon, který otevřel skóre utkání. Soupeř zvýšil úsilí, začal více napadat, ale J. Hublar si velmi dobře postavil brankové tyče. Navíc v polovině 13 minuty zvýšil A. Čundrle na 2:0, překvapivou střelou z volného úderu. Tímto, pro nás velmi příznivým stavem skončila první patnáctiminutovka. V té následující postupně přebíral otěže zápasu soupeř. Více atakoval naše obranné valy a bohužel jsme se také častěji dopouštěli přestupků proti pravidlům. A to se nám v závěru této periody vymstilo. Za blokování hokejky byl vyloučen P. Frýda, čehož Kopřivnice využila ke vstřelení kontaktní branky. Za necelou minutu bylo vyrovnáno. J. Zedník se s pomocí protihráče svalil přes mantinel, soupeř se zmocnil míčku, následovala přihrávka před branku, kde číhající „Viking“ s přehledem vyrovnal. V poslední třetině se lámal chleba. Oba týmy se nechtěly spokojit s dělbou bodů, a tak byl k vidění útočný florbal. Ve třetí minutě jdeme znovu do vedení. Nepokrytý Z. Marčon střílí třetí branku Uničova. Jenže v 7 minutě je opět vyrovnáno. Proti přesné střele soupeře je krátký i J. Hublar. V 9 minutě po faulu na pronikajícího V. Nováka je nařízeno trestné střílení. D. Zmrzlý tentokrát nebyl úspěšný, neboť míček zakončil do házenkářské branky za mantinelem. V závěru měla více sil Kopřivnice, ale skóre zápasu se již nezměnilo a oba týmy si rozdělily po jednom bodu.

Florbal Vsetín – FBC ZŠ Uničov 8:8 (2:4, 6:1, 0:3)

Druhý duel se Vsetín byl jako den a noc. Na začátku druhé minuty se Vsetín dostal do vedení, neboť obrana nechala najet útočníka Vsetína mezi kruhy a ten poté prostřelil i M. Faltuse v brance. Postupně jsme se otřepali a začali jsme se více prosazovat. V 7 minutě J. Steidl nečekanou střelou z levého křídla vyrovnal a o minutu později Z. Marčon s pomocí teče obránce otočil skóre zápasu v náš prospěch. Nadále jsme atakovali branku Vsetína a další radostnou chvilku nám připravil V. Novák, který se prosadil křížnou střelou z pravé strany. V téže, 12 minutě, D. Zmrzlý zvýšil na 4:1. Bohužel v konci třetiny jsme šli do přesilové hry, Jenže tu jsme zahráli jako Pat a Mat. Stačil rychlý protiútok Vsetína a bylo to 4:2. Zbylou část přesilovky jsme už nevyužili, ale i tak se šlo do prostřední části s nadějným náskokem. Jenže tato perioda se proměnila v naši černou můru. Sice jsme ve třetí minutě O. Michalem zvýšili na 5:2, ale to bylo z naší strany vše. Vsetín se rozjel a naši hráči na ně koukali, div jim oči nevypadli z důlků. Obrana přestala úplně fungovat a na útočení nebylo pomyšlení. Míčky do naší branky padaly jako pozdní jablka při podzimním větru. A to Vsetín mohl vést daleko větším rozdílem. Na koci druhé třetiny svítil na světelné tabuli stav 5:8 a zdálo se být o zápase rozhodnuto. Zvlášť, když P. Frýda dostal osobní, desetiminutový trest. Naštěstí Vsetín částečně podlehl dojmu, že je o výsledku rozhodnuto a v závěrečném dějství se již tolik nepouštěl do útočných nájezdů. Navíc se naši kluci po přestávce zklidnili a začali tuto třetinu daleko lépe než tu předchozí. Více napadali a měli jsme i více šancí. Jenže, čas neúprosně běžel a dát gól bylo těžší a těžší. Podařilo se to v 7 minutě Z. Marčonovi, který snížil na 6:8. I tak Vsetín nijak neotřesen se dále snažil držet míček ve své moci. 13 minuta nám přinesla snížení skóre na 7:8, kdy se trefil A. Čundrle po přihrávce D. Šebesty. V závěru utkání odvoláváme gólmana, v šesti hráčích na hřišti se snažíme vyrovnat. To se nakonec podaří D. Zmrzlému, jehož přesná střela končí za zády brankáře Vsetína – 8:8. Závěrečných 40 vteřin na skóre nic nezměnily.