Dorostenci bez bodu

25.09.2016 20:07

FBC ZŠ Uničov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 2:7 (0:5, 2:0, 0:2)

V sobotu dopoledne vyrazili dorostenci na svůj první turnaj nejvyšší dorostenecké ligy do Brna. Oba zápasy ukázaly propastný rozdíl mezi 1. a 2. ligou dorostenců. V prvním zápase jsme se utkali se Znojmem. Než jsme se stačili rozkoukat kde jsou na palubovce nalajnované čáry, tak nám soupeř nasázelo pět do branky pět čerstvých znojemských okurků. Rychlé kontry do naší otevřené obrany a přesná střelba vykonaly své. Postupně jsme vyrovnali hru, ovšem i díky tomu, že Znojmo mělo dostatečný náskok a nemuselo nikam spěchat. V průběhu druhé třetiny jsme náskok soupeře snížili na rozdíl tří gólů. Jako první se z naší strany trefil J. Zedník, jehož vystřelený míček se odrazil od tyče a zapadl za záda brankáře Znojmo. Druhý gól přidal Z. Marčon, který po celou druhou třetinu marně atakoval svými projektily znojemskou klec. V obrovské šanci se též objevil i D. Zmrzlý, ale ani mu nebylo dopřáno dát třetí gól. V poslední patnáctiminutovce jsme marně bušili do znojemské obrany, která si v poklidu pohlídala naše útoky a nepřipustila již žádné drama. A v závěru utkání ještě soupeř navýšil skóre na 2:7.

FBC ZŠ Uničov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:11 (0:2, 1:3, 0:6)

Druhý duel s FBŠ Hummel Hattrick Brno nám ukázal v naprosté nahotě naše nedostatky. Zápas byl v režii Hattricku a bylo jen otázkou času, kdy budeme inkasovat. Tentokrát to bylo později než se Znojmem. Bylo to díky chytajícímu J. Hublar, který měl plné nohy a ruce práce při útočné aktivitě soupeře. První třetina pro nás skončila velmi lichotivým skórem 0:2. Prostřední část jsme opět více odehráli u naší branky. Po jednom z mála našich protiútoků jsme zahrávali po faulu volný úder a D. Zmrzlý dal naši jedinou branku utkání. Poslední dějství bylo naší noční můrou. Chvílemi jsme si museli připadat jako na ruském kole. Gólů v naší síti přibývalo geometrickou řadou a při závěrečném hvizdu rozhodčích byl na světelné tabuli stav 1:11.