Dorostenci „B“ překvapili sami sebe i ostatní – 6 bodů!

26.10.2010 21:09

 

FBS OLOMOUC – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  5:6 (1:1,4:2,0:3)

Družstvo dorostenců „B“ týmu vyrazilo na svou druhou misi do Kostelce na Hané. Samotná sestava se utvořila až na srazu hráčů před odjezdem. Výroky typu: „Tý vole, co tu děláš?“, Si děláš p…., ty budeš hrát???“,  nesčetněkrát zazněla z úst překvapených hráčů. Do aut nastoupilo neskutečných 10 hráčů. Jenže trable teprve začaly. Defekt na autě L. Sladomela způsobil, že se první utkání s FBS Olomouc posunulo o 30 minut (Tím bych chtěl poděkovat trenérovi Olomouce, za vlídné gesto). Ale nakonec se hrálo. Favorit byl dopředu jasný, protože v našem týmu bylo více fotbalistů než florbalistů. Úvod patřil týmu z hanácké metropole, který si naši branku vybral jako cvičný terč. Uničovští však nesložili zbraně a bojovali jak lvi a v utkání nebylo nic jasné. Po dvou třetinách měla trumfy v rukách Olomouc. Vedla 5:3 a nemínila pustit skvěle rozehraný zápas. A to se vyznamenal J. Škop, který vychytal i trestné střílení. Jenže kapitán Uničova L. Havlíček byl proti. Stálé burcování střídačky vedlo ke snížení stavu, vyrovnání a posléze i k vítězné brance. Závěr byl z naší strany sice zoufalý, ale všemi dostupnými a dovolenými zákroky jsme „odháněli“ míček od naší svatyně. Zazněl závěrečný klakson a největší překvapení tohoto turnaje bylo na „světě“, no spíše v Kostelci. „GSM“ Uničova svými telefonáty zajistil kvalitní tým, který potvrdili trenéři Čech a Sladomel.

 

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – SK K2 SPORTCENTRUM PROSTĚJOV 10:3

Druhé utkání bylo úplně jiné. Soupeřem byl domácí tým Prostějova. Naši hráči byli svědkem závěru prvního utkání turnaje, kdy tým SK K2 prohrál s Mohelnicí 1:18. Zřejmě převládl názor, že prohrát se nedá, ale opak byl pravdou. Začátek zápasu byl v moci Prostějova a naši hráči se nestačili divit. Dostali se pod tlak a začali dělat chyby. Naštěstí domácí měli více či méně slepé patrony. Postupem času se dostali do zápasu i naši borci, ale i tak to byl pouze „heřmánkový“ odvar z prvního utkání. M . Kopas střílel všude možně, ale trefit branku bylo nad jeho síly. Opět zaúřadovala první lajna vedená „prostořekým“ L. Havlíčkem, krásné kombinace, které lahodily oku přinášely góly. Skóre se postupně otočilo ve prospěch hráčů v červených dresech. Poslední dějství bylo pouze formalitou a utkání se jen dohrávalo, hráči se nechali unést fanděním domácích „fanoušků“ a to zaplatili obdržením dvou gólů. Potěšil pouze zisk tří bodů, samotná hra a nasazení už ne.

 

Slovo trenéra P. Čecha: „Na druhý turnaj „B“ týmu dorostenců jsme neodjížděli s příliš velkými ambicemi. Teprve u srazu jsem zjistil kdo bude hrát. Jako velké plus byl příchod M. Hrubého, který měl hrát za juniorku v sobotu, ale měl domácí povinnosti. Samotný přístup kluků byl úžasný. L. Havlíček táhl celý mančaft a v obraně se skvěle osvědčil J. Kučera, podporovaný A. Matouškem a M. Chlupem. Útok byl neustále připravený na „brejky“, ale V. Jemelka, V. Galetka i M. Kopas měli problém s jejím zakončením. Děkuji všem klukům za bojovnost a přístup k utkání.“