DOROSTENCI „B“ PŘEKONALI SVŮJ STÍN – 6 NEBO 9 BODŮ ?

06.12.2010 22:01

FBC SOKOL MOHELNICE – FBC ZŠ U STADIONUN UNIČOV  2:7 (2:0, 0:4, 0:3)

Přesun trenéra z Litovle do Uničova. A hlavně zjistit kolik hráčů pojede do Olomouce na ligu dorostenců, bude jich dost? Vlak už se pomalu rozjíždí, když k němu sprintují bratři Košákové v čele s L. Havlíčkem. Stihli to! Takže v Olomouci bude bojovat celkem 11 hráčů o další body do tabulky. Bonbónek na úvod. Lídr soutěže FBC Sokol Mohelnice, který nám v prvním kole uštědřil totální K. O. – 1:10. První třetina naznačila, že se výsledek může opakovat. Hra obou týmů byla nepřesná, přihrávky míjely adresáta a střelba připomínala „pouťovou“ střelnici. Ve 3. minutě jdeme do oslabení. Nepřiměřené sekání nás stojí inkasovanou branku. Nemastná, neslaná polostřela končí v naší kleci. 4. minuta: L. Havlíček míří přesně do helmy brankáře Pally. Snaha vyrovnat se míjí účinkem. V. Jemelka má pouze náznak šance, ale pak se dopouští prohřešku proti pravidlům L. Havlíček. Oslabení zvládneme lépe, ale přichází konec 11 minuty. Volný úder Mohelnice a „bum“ – 0:2. Tímto stavem končí první třetina. Jak dál?? Nenechat se vylučovat!, běhat, střílet a ono to přijde. První minuty dalšího dějství naznačily zlepšenou hru kluků reprezentující město Uničov. Výsledek zřejmě rozhodla 3. minuta. Čas 2:47 – L. Havlíček posílá míček mezi brankáře a tyčku – 1:2. 2:57 – vyhrané buly, míček se ocitá u J. Kučery a ten neskutečným „placákem“ z půlky vyrovnává na 2:2. Po střele připomíná „Messiho“, který se raduje v sedě na trávníku. J. Kučera po své střele uklouznul a sedl si na zadek. V té chvíli zřejmě nastal v utkání zlom. Kluci z Mohelnice nemohli uvěřit, že Uničov srovnal a veškeré pokyny jejich trenérů šli od té doby vniveč. Neplnění  pokynů vedlo k vyloučení „sokolíků“. 6. minuta a L. Havlíček otáčí v přesilové hře skóre – 3:2. Veškerá snaha soupeře končí v rukách V. Košáka nebo střely jdou do házenkářské branky. Další vyloučení, M. Martinák s L. Havlíčkem navyšují skóre ve prospěch Uničova o dvě branky. Poslední dějství. „Sokolíci“ jsou naprosto zaskočeni vývojem utkání. Snaží se uničovské zatlačit, ale není to pravé „ořechové“. Šestá minuta a D. Kipritidis dokonává zkázu Mohelnice – 5:2. Zbylé minuty utkání bylo již více či méně formalitou. M. Kopas korunuje jeden ze svých skvělých výkonů šestou brankou. Poslední zářez vstřelil M. Martinák ve spolupráci s V. Jemelkou – 7:2. Výsledek věru nečekaný!!!

Slovo trenéra: První vzájemné utkání jsme prohráli 1:10. Začátek utkání byl v moci Mohelnice. Dostala se do vedení 2:0 a naše hra vypadala, že inkasujeme další debakl. Jenže 3. minuta druhé třetiny zřejmě rozhodla o našich třech bodech. Dva slepené góly na 2:2 a „sokolíci“ se vytratili. Od stavu 4:2 připomínala Mohelnice pouze stín toho na co opravdu její hráči mají. U některých našich hráčů se projevuje to, že hrají 1. dorosteneckou ligu.

FBC TATRAN LITOVEL – FBC ZŠU STADIONU UNIČOV  2:17  (0:4, 0:5, 2:8)

Druhý duel, místní derby s Tatranem Litovel. Poslední utkání litovelských dorostenců, remíza s FBS Olomouc, hovořilo jejich o dobré formě. Jenže před tímto turnajem jim onemocněla brankářská jednička a v brance „klečel“ starší žák.  A to se velmi podepsalo na výsledku utkání. Kluci z Litovle si věřili na „B“ tým Uničova. Úvod patřil Tatranu, J. Bittner proháněl naši obranu jak tajfun, ve stejném duchu to zkoušel i J. Zavadil. První tři minuty jsme se vařili ve vlastní šťávě. Uničov po výhře nad Mohelnicí čekal, že se snad Litovel porazí sama. Ale tak to naštěstí nefunguje. Brankář V. Košák byl připraven. 4:02 – Z. Mazák po individuální akci otvírá skóre – 1:0. Litovel hledá klíč k vyrovnání a má ho na dosah. 4. minuta jdeme do oslabení. Jenže místo vyrovnání ztráta míčku, rychlý protiútok – M. Martinák  - 2:0. Opět zahrozí J. Bittner, ale nemá si s kým dát míček. Pak stačí náš rychlý protiútok a D. Kipritidis zvyšuje na 3:0. Přihrávku před branku mu adresoval V. Jemelka, sběratel kanadských bodů. Poslední branku v prvním dějství uzavřel Z. Mazák po přihrávce V. Jemelky, Zbytek utkání je naprosto zbytečné komentovat. Brankář tvoří 50%  týmu. Uničov zažil hrát bez gólmana v 1. lize dorostenců jeden turnaj.Inkasovali jsme 45! branek.  I kdyby tam byl někdo jiný, výsledek by to nezměnilo. Od druhé třetiny je utkání pouze formalitou. Třetí dějství se nese ve stejném duchu. Akorát J. Zavadil a J.  Bittner (nejlepší hráči Litovle) upravují skórují a V. Košák nemá čisté skóre.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC STARHILL  10:1 (6:1, 4:0, - )

Na závěr nedělního turnaje nás čekal nováček soutěže, tým FBC Starhill. Po městech a vesnicích Olomouckého kraje již začínal chodit Mikuláš se svým věrným čertem a andělem. Tato tradice se odrazila i vašem týmu. Domů odjeli bratři Košáci a s nimi i D. Kipritidis. Střídačka připomínala pulty obchodních řetězců po vánočních svátcích. Kde nic, tu nic. Do branky zaklekl J. Kučera, ale jeho zkušenosti s chytáním ze základní školy se osvědčili. Starhill na nás vlítnul se vší vervou, ale větší zkušenost Uničova znamenala v čase 0:36 vedení 1:0. V. Jemelka se prosmýkl mezi obránci a „blafákem“ překonal poprvé šternberského brankáře. Neuplyne ani minuta a M. Martinák zvyšuje na 2:0. I když naše lavička je skoro prázdná (2 hráči), tak se snažíme stále útočit a utkání co nejdříve rozhodnout. J. Kučera nemá příliš práce, neboť střelba soupeře je sporadická a nepřesná. 7. minuta a Uničov zvyšuje na 3:0, respektive na 4:0. O výsledku je rozhodnuto. Sice v 11. minutě Starhill snižuje střelou k levé tyčce na 4:1, ale odpovědí jsou další dvě vstřelené branky M. Martináka. Třetina končí za stavu 6:1. Prostřední dějství pokračuje v neustálých atacích branky Starhillu. Za stavu 10:1, v čase 9:36 je utkání přerušeno. Na hrací plochu vbíhá místní správce haly se slovy: „Končíme, pronájem haly skončil“!!! T. Zach (trenér Starhillu a pořadatel) nevěřícně zírá a nevěří svým uším. „Jak končíme? Hala má být pronajatá do 20:00 hod“. „Nikoli, pouze do 18:00 hod“. Domluvit se s místními borci, kteří si jdou čutnou do balónu a pak zajdou na pivko je naprosto zbytečné. Spíš to hrozí inzultací T. Zacha. Rozhodčí končí utkání za stavu 10:1. Perlička na závěr. Slova kluků ze Šternberka: „Dopadli jsme líp než Litovel“.

Slovo závěrem: Původně se utkání mělo hrát až v 18:30, ale nedělní večer, Mikuláš, tak jsme to chtěli uspíšit,ať jsou kluci dřív doma. Nakonec se tak sice stalo, ale naprosto z jiného důvodu. Vinu na tom má bohužel vedení FBC Starhillu, které si nepohlídalo dobu nutnou pro odehrání turnaje. Co se týče výkonu našeho týmu, tak děkuji všem hráčům za přístup k zápasům a zisku devíti bodů. Snad budou potvrzeny i DK ČFbU.