Černý víkend dorostenců

01.11.2010 23:11

FBC REMEDICUM OSTRAVA – FBC ZŠ U STADIONIONU UNIČOV  27:2

 

Totální výprask od leadera soutěže. „Výletníci“ z podhůří Jeseníků si také nic jiného nezasloužili.

 

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – TORPEDO HAVÍŘOV  5:18

 

Jak lze hrát 1. ligu, když Uničov přijede bez brankáře? Chytající hráč pak působí jako cvičný terč

a pouze otázkou kolik „kapříků“ bude lovit ze sítě …

 

FBC Remedicum Ostrava – FBC Uničov 27:2

K prvnímu utkání na palubovce Kopřivnice která pamatuje už hodně odehraných utkání a časomíra, která si už ani ty raději nepamatuje, nastoupili Uničovští dorostenci proti aktuálně nejlepšímu týmu v tabulce – FBC Remedicum Ostrava. A možná tak tréma chtěla, zápas se podle toho vyvíjel. Sice uničovští už v polovině třetí minuty vystřelili na bránu po chybě ostravské obrany, jenže střela šla do brankáře. V čase 3:56 první třetiny se natáhl ke střele od poloviny hřiště ostravský hráč, brankář vyráží, ale míček pohodlně doklepává další útočník mezi nohy našeho brankáře. Od té doby Ostrava zvyšovala svůj náskok celkem pravidelně. Čas 5:11 a opět špatný důraz při odebrání míčku a skóre 0:2. Hráči Uničova se snaží zabrat už snad z posledních sil, ale výsledkem je jenom střela V. Přecechtěla, který střílí - ovšem mimo. V čase 6:09 je skóre už 3:0 a o dvě minuty později 5:0. Za vše může nedůrazné přistoupení k hráči a nedůsledné vyhození či nevrácení se do obranné pozice. Uničov ovšem střílí branku, a to v čase 8:57 – L. Havlíček odpaluje míček dopředu na M. Martináka, ten udělá kličku obránci, obalamutí i  gólmana a čestný úspěch je tam. Stav 5:1. Jenže to ještě víc nabudí ostraváky a v první třetině inkasujeme ještě 4 branky. Kluci z Uničova toho mají plné zuby a už probíhají na střídačce různé vtípky a srandičky.

Historie druhé třetiny začíná v čase 0:41, kdy na ukazateli skóre svítí (respektive spíš nesvítí) stav 10:1 pro domácí. Stejné chyby jako je nedůraz, špatné rozehrávání a nevracení se do obrany vede k 7 gólům ve druhé třetině. Jsou zde i světlé momenty, spíše momentky jako střela M. Martináka v těžké pozici před brankářem v čase 5:37 nebo M. Kopase, který efektivní střelou z otočky míjí branku. Ale převažuje naše špatná obrana a chybějící „pravý“ gólman.

Ke třetí třetině se jen těžko budu vyjadřovat. Opět to samé, jenom gólů do naší sítě padlo více než v 1. či 2. třetině – a to rovných 11. Mezitím v čase 8:10 se nám z rychlého protiútoku podařilo dát branku, kdy nahrával M. Sadovský a míček do brány uklidil M. Martinák. Posledně jmenovaný hráč mohl završit hattrick v utkání odpískaným nájezdem, ovšem střela jde do masky brankáře, následně na břevno a míří do autu.

Slovo trenéra: Dne 30.10.2010 jeli naši dorostenci na výlet do Kopřivnice, kde na ně čekal dvojzápas 1.ligy dorostu s týmy Remedicum Ostrava a Havířova. Slovo výlet se dá použít jako název této „mise“. Pokud hráči budou brát florbal jako zájmový kroužek, nemají v 1.lize co dělat. Když už jsme u toho, 1.liga jde něco víc? Odpovím si sám, asi jde, podle výkonu hráčů hlavně v druhém utkání, proti Havířovu. Hráči si nebyli schopni přihrát, vystřelit a o odpálení míčku na polovinu soupeře ani nemluvím. Přístup k zápasům lze komentovat slovy jednoho hráče při hodinové přestávce mezi zápasy (stačí 30. minut, budeme dřív doma). Kde je burcování týmu?, lavička se dala zaměnit za truchlící při pohřbu. A aby to nebyl pohřeb 1.ligy v Uničově, musíme pro to, aby jsme se udrželi udělat maximum. Jak trenéři tak hráči. Pokud zabereme, výsledek se určitě dostaví. A nějaké rodinné oslavy budeme moci dohnat po návratu z úspěšného působení v 1.lize. Co vy na to? Sejdeme se na tréninku, tam nejde o to kdo kolik dá gólů, ale jak se povede kombinace, přihrávka a střela.