6 bodů, ale samotná hra ???

09.11.2010 10:13

 

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV 0:6 (0:2,0:0,0:4)

Smutné to konstatování: body potěšily, hra byla k nekoukání. Oba týmy začaly velmi opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu a tempo hry bylo v rytmu „valčíku“. Zpočátku měl po našich chybách více ze hry Prostějov, ale gól nedal. Postupem času se začal míček více lepit na čepele hráčů Uničova, ale šance M. Martináka, P. Janouška vyzněly naprázdno. V polovině 8 minuty se posledně jmenovaný hráč dočkal. Po přihrávce T. Šaldy otevřel skóre. Za necelou minutu jsme vedli 2:0. Jak typické pro V. Crhonka, najde si místo před brankou a jen „šmejdí“ florbalkou jak míček dopravit za záda brankáře. Tak tomu bylo i tentokrát. Tímto stavem skončila první třetina. Do té následující vstoupili hráči z Playmakers daleko lépe. Začali daleko více napadat, naši hráči jsou jak opařeni. Kupí chybu na chybu a jen díky slepým nábojům prostějovských hráčů a štěstíčku můžeme děkovat, že stav zůstává nezměněn. Jak čas pomalu plyne a míček se netřepotá v síťce, tak i hra opět upadá do průměru. Naštěstí zní klakson a o přestávce se snaží trenér i kapitán P. Havlíček vyburcovat mužstvo k lepšímu výkonu. Trochu se jim to daří. Mužstvo více napadá a výsledkem je kuriózní gól M. Hrubého alias „Jardy“. Obránce Prostějova se snaží nahrát zpoza branky spoluhráči, ale trefuje M. Hrubého od kterého se míček odráží do branky – 3:0. V 7 minutě V. Crhonek potvrzuje zisk tří bodů. Nevšimne si, že na olomoucké palubovce leží zraněný J. Hloch a skoro z půlky hřiště zvyšuje střelou k pravé tyčce na 4:0. Konec utkání už hráči zvládli v pohodě. Závěr osmé minuty a T. Šalda se trefuje popáté. U tohoto hráče to byl snad nejsvětlejší moment tohoto utkání. Na konečných 6:0 upravil P. Galetka střelou z „první“ po nádherné přihrávce P. Havlíčka. Tímto stavem i střetnutí skončilo. Z naší strany ne příliš herně povedené utkání. Ještě štěstí, že i Prostějov neměl svůj den. Pozitivum? Hra obrany, i když i tam byla „okénka“.

 

FBC LIPNÍK – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  1:5 (0:3,1:0,0:2)

Druhé utkání mělo být trochu snazší, ale nebylo tomu tak. Začátek jako z „partesu“. 0:31 a T. Šalda poprvé skóruje 1:0. 1:18 – T. Zach zvyšuje po spolupráci s P. Galetkou na 2:0. Lipník v této fázi nebyl schopný dostat míček z vlastního pásma. Jenže nastala fáze číslo 2. Dopravit balónek za záda brankáře Lipníku začal být nebetyčný problém. I Pendolino je přesnější. V. Crhonek orazítkuje tyčku, P. Janoušek natřikrát doráží míček do branky a kde nic tu nic. Ke slovu se postupně dostává Lipník, ale šance ohrozit branku A. Pavláta příliš nemají. V průběhu šesté minuty T. Šalda nedostatečně pokryje nabíhajícího útočníka, který však míjí branku. 10 minuta rozhodla o všem. Skvělá spolupráce L. Havlíčka se Z Mazákem přinesla své ovoce – 3:0. Druhá třetina připomínal „jarmark marnosti“. Optická převaha byla na straně Uničova, ale branky se dočkal statečně bojující Lipník. V 7. minutě prostřelil A. Pavláta z pravé strany tečovanou střelou O. Šlosar z Lipníku – 3:1. Zvýšená aktivita Uničova přinesla pouze větší počet střel, ale dát gól připomínalo spíše čekání na Santa Klause. A to se v 9. minutě předvedl A. Pavlát svými pohotovými zákroky, kdy tým podržel na distanc dvou gólů.. Ovšem nebyla to pouze tato minuta, kdy se vytáhl, ale i ve třetím dějství nabídl to lepší co v něm je.Třetí třetina začala opět větší aktivitou týmu Lipníku. Trenér P. Dadej burcuje svoje borce k větší aktivitě, ale nakonec je to Uničov, který čtvrtou brankou rozhoduje o výsledku. V. Crhonek doklepává míček do síťky gólmana Lipníku. Poslední slovo měl T. Šalda, který krásnou střelou zaskočil ochránce „svatyně“ lipnické branky.

Pozitiva: P. Šenk – vychytané čisté konto a velká jistota, A. Pavlát . další jistota v brance, obrana – skvělá práce.

Negativa: Útok musí proměňovat šance, příliš profesorská hra v prvním utkání. To nejlépe zhodnotil M. Martinák po turnaji: „Ještě bych si zahrál jeden zápas, nejlépe s FBS Olomouc“

 

Sestava:

Brankáři: Pavlát, Šenk

Obránci: Zach, Krejčí, Havlíček P., Jonáš

Útočníci: Šalda, Rutar, Janoušek, Galetka, Crhonek, Martinák, Havlíček L., Mazák, Hrubý