4 body zůstaly v Uničově

25.10.2010 23:22

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FbC Asper Šumperk  3:3 ( 1:0, 0:1, 2:2)

Na domácí palubovce se v sobotu představil tým juniorů. Los byl velmi krutý. V prvním utkání Asper Šumperk a poté FBS Olomouc. Velmi náročný turnaj. Začátek byl spíše v naši režii. Ale Asper neměl problém naše nájezdy odvracet. Ve 4 minutě byl vyloučen R. Jonáš a nás čekala těžká dvouminutovka. Zpočátku nám bylo „ouzko“, ale pak se kupodivu vyplatilo trenérovi střídání. Za T. Šaldu naskočil do hry M. Martinák. Sotva jmenovaný přeskočil mantinel, dostal míček od Z. Mazáka a jak neřízená střela se řítil na soupeřovu branku. Výsledek? 1:0 pro Uničov. Soupeř zaskočený inkasovanou brankou nebyl schopný adekvátně reagovat. Jenže další šance V. Crhonka., který míček nadvakrát střílí do brankáře. Totéž se týká i M. Martináka. Od začátku 2. třetiny Šumperk, pod vedením M. Šímy,  zvýšil agresivitu. Úvodní buly, nedostatečné pokrytí J. Trávníčka, střela z „první“ a je srovnáno. Šumperk zvýšil důraz a bylo to znát. Tato třetina byla z naší strany velmi slabá. V „laufu“ byl tým ze Šumperka. Nedokázali jsme se vyrovnat s důraznou hrou Asperu a jen díky P. Šenkovi v brance můžeme děkovat za vyrovnaný stav. Jeho zákroky helmou byly velmi dobré. Je pravdou., že si brankovou konstrukci postavil velmi skvěle. Orazítkovaná tyč v 8. minutě hovoří za vše. Poslední 3 minuty se náš výkon zvedl, ale to pravé ořechové to nebylo Třetí dějství nabídlo tu pravou florbalovou bitvu. Důraz Šumperka, bojovnost Uničova. Úvod byl v  naší režii. Po faulu na našeho útočníka bylo nařízeno trestné střílení. P. Havlíček ho s přehledem proměnil. Aby nebyl radosti konec, tak v čase 4:00 T. Šalda zvyšuje na 3:1. Jenže tato branka „nakopla“ Šumperk. Nestačíme se otáčet a v 6. minutě inkasujeme podruhé. Útočný „výlet“ se nám stal osudným. Ztráta míčku a přečíslení tři na jednoho, které využívá D. Braun. O dvě minuty je vyrovnáno. Nedůsledné bránění, následná „dřevorubecká“ sekera v podání D. Krejčího v malém brankovišti a co následuje? Trestné střílení. J. Trávníček napodobuje P. Havlíčka a vyrovnává na 3:3. Do konce utkání chybí ještě 5. minut, ale oba týmy se snaží strhnout vítězství na svou stranu. Šance hráčů však zůstaly nevyužity. V samotném závěru dostává míček P. Havlíček od P. Šenka, ale 90% šance končí v házenkářské brance. Utkání končí smírně.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBS OLOMOUC 5:4 (3:1,1:2,1:1)

Druhé utkání domácích nabídlo skvělou „bitvu“ na uničovském poli. Olomouc, zklamaná prohrou s Mohelnicí (5:6),  si chtěla vylepšit bodový účet. Od úvodního buly se začalo hrát stylem „nahoru, dolů“. Mírná převaha byla na čepelích domácích. Neustálé napadání přineslo efekt v podobě vstřelené branky. V. Crhonek doklepnul míček za záda gólmana a Uničov poprvé jásal – 1:0. Olomouc se snažila kontrovat, ale výsledek v podobě vyrovnání to nepřineslo. V 6. minutě fauluje střelec první branky. Oslabení opět zvládneme skvěle. P. Havlíček získává míček, který snad měl očička a nožičky jak neuvěřitelně proklouznul mezi třemi hráči na čepel M. Martináka, který nelenil a upravil skóre na 2:0. Hra stále pokračuje ve vysokém tempu, Družina kolem kapitána J. Roletzkého zvyšuje tempo a výsledkem je snížení na 2:1. Uničov kontruje T. Rutarem, který střelou pod pravé, horní víko zvyšuje na 3:1. Tímto stavem končí 1. třetina. Do druhého dějství vstoupili lépe borci z hanácké metropole. Z uničovské palubovky stáhli třetí lajnu, J. Roletzký se vysunul do útoku, začali více napadat, ale dát branku se jim stále nedaří. Obrana v čele s P. Havlíčkem stojí na pevném podkladu a samotný P. Havlíček nenápadným nahozením skóruje počtvrté. Brankář Olomouce si míček sám srazil za brankovou čáru – 4:1. Tlak FBS se zvyšuje a skóre se mění. 7. minuta 4:2. A není se čemu divit. Chyba na chybu, nemůžeme vyhodit míček z obranného pásma, P. Havlíček padá přes florbalku na uničovskou gumu a následně A. Pavlát loví míček v síťce. Protesty jsou zbytečné. Samozřejmě i naši junioři mají šance, ale všechny vychytává olomoucký gólman nebo je zahazujeme. Naše trápení pokračuje dalším míčkem, který se třepotá v naší „kleci. Průběžný stav 4:3 svítí na ukazateli skóre po druhé třetině. Posledních 12. minut? Drama se šťastným koncem pro Uničov. Úvod ? P. Galetka „vyšprtl“ míček soupeři, poslal do „brejku“ T. Šaldu, který střelou do levého spodního růžku zvýšil na 5:3. Od té doby trenéři sledovali více časomíru než hru. Olomouc, hrající daleko lépe než v prvním utkání, přitiskla naše borce před vlastní brankoviště. Uničov hrozil brejky, ale bez využití. Tlak Olomouce vyústil v naprosto fatální chybu T. Zacha. Příliš dlouho si hrál s míčkem za brankou až ho ztratil. Omluvou může být i statická hra útoku. Výsledkem byla kontaktní branka na 5:4. Následuje time-out a „tradiční“ naběhnutá „krční“ žíla trenéra Čížka. Závěr – Olomouc odvolává brankáře, v čase 11:28 jde do čtyřech, ale v čase 11:47 je vyloučen i M. Martinák. Stav hráčů v poli je 4 na 4, ale i tak FBS hraje bez gólmana. Naštěstí se do konce utkání skóre nezmění a domácí berou tři body. Remíza by tomuto utkání asi slušela více.

Slovo trenéra: Skvělé utkání, asi nejlepší na tomto turnaji. Rozhodčí citlivě pouštěli hru, která měla spád. Zbytečně netahali „žolíky“.Samotní hráči obou týmů makali na doraz a pak se bylo na co dívat. Musím všem hráčům poděkovat za super přístup. A velmi mě překvapila lajna dorostenců. Díky, ale pozor je začátek sezóny!!!