1. liga dorostenců se dostala i do Uničova!!!

17.10.2010 22:05

SC HATTRICK BRNO FbŠ – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  4:4 (0:3, 1:0, 3:1)

Tak se 1. liga dorostenců dostala i do Uničova. Domácí tým v prvním utkání hostil Hattrick Brno. Kupodivu první minuty patřily mladým „puškám“ z Uničova. Okamžitý výpad a M. Martinák míjí branku, ale na počátku 2. minuty už V. Crhonek orazítkuje horní konstrukci branky. Brno se rychle otřepalo a V. Košák musí bleskurychle reagovat na střely soupeře. V 5. minutě jdeme do přesilovky. Zpočátku nijaká, ale ke konci se prosazuje M. Martinák, jehož střelu tečuje bránící hráč – 1:0. Následuje tlak Hattricku při kterém si počínáme jak „slon v porcelánu“. Chyba na chybu, ale zatím bez trestu. 11:39 – výhoz na M. Martináka, který svůj „brejk završuje druhou brankou. Světlých chvilek Uničova nebyl naštěstí konec. V poslední minutě úvodního dějství V. Crhonek doklepává míček potřetí za záda Brna. Od této chvíle to jde s domácími s kopce. Vyloučen je M. Doležal a soupeř přesilovku využívá na snížení stavu na 3:1. To již probíhá druhá třetina, ve které pomalu taháme za kratší konec provazu. V 6. minutě se do šance dostává M. Martinák, ale vychytává ho gólman. Minutu nato máme šanci hrát přesilovou hru. To co naší hráči předvádějí připomíná starou českou komedii „Zítra to roztočíme, drahoušku“, Pat i Mat by to zahráli lépe. Pak se situace otáčí v náš neprospěch, je vyloučen M. Chlup. Oslabení skvěle ustojíme, ale v závěru prostředního dějství tlak Hattricku sílí. Naštěstí je v brance V. Košák, který svými zákroky drží tým. 2. třetina absolutně nepřipomínala 1. ligu dorostenců. Pouze boj o míček a pěkná technická hra v nedohlednu. To se promítlo i poslední fázi. Jen s malou změnou, Hattrick už byl jednoznačně lepší. První minuty sice byly vyrovnané. Šance byly na obou stranách, ale útočníci míjí obě konstrukce branky. 3:16 M. Doležal využívá volný úder. Míček se po jeho střele otřel o tyčku a končí v brance – 4:1. A tím Uničov gólově skončil. I Harry Potter by měl větší šanci vyhrát nad Lordem Voldemortem, než borci ve žlutých dresech. Na konci 5 minuty inkasujeme podruhé.A čase  5:31 potřetí – ztráta míčku na polovině hřiště, rychlý protiútok 2 na 1 a je vymalováno. Akce jak z učebnice. Čas se krátil, ale v čase 10:01 L. Havlíček není schopen „odkopnout“ míček od branky a útočník soupeře v pohodě doklepnul míček za „chrbát“ V . Košáka počtvrté. Těžkých 5 minut do sirény jsme přežili a získali bod. K tomu menší dovětek – Hattrick ve druhém utkání deklasoval Kopřivnici 11:1!

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV - BULLDOGS BRNO  4:5 (0:2, 3:0, 1:3)

Druhý soupeř, Bulldogs Brno, byl též z největší jihomoravské metropole. Sice  nepřijel v nejsilnější sestavě, ale i tak byl favoritem utkání. Začátek zápasu patřil soupeři, který se do nás pořádné „zakousnul“. Náš tým zpočátku připomínal listonoše, který neví kam má utéct a posléze se skrýt.  A výsledek se dostavil. V čase 7:10 poprvé inkasujeme. Nedůsledná hra obrany a míček se třepotal v síti za nejistým V. Košákem, jehož pauza na oběd se protáhla tak dlouho, že po poledním „šlofíku“ málem zápas nestihnul. A to ve 3. minutě máme možnost přesilové hry. Způsob jakým ji hrajeme připomíná „bitvu“ Napoleona u Waterloo. S tím rozdílem, že neinkasujeme a všichni přežíváme. Na konci 8 minuty se opět mění stav – 0:2. Střela vyslaná zpoza obránce končí podruhé v naší síti. S končícím časem v 1. třetině se postupně zvedáme. V čase 13:32 máme možnost trestného střílení. Z. Mazák se však vrací do svých začátků u starších žáků. Nejen, že zapomíná občanku a průkaz pojištěnce, ale i míček nechává pár decimetrů za sebou.  Neproměněný nájezd = přesilová hra. Ta je však podstatně lepší než ta předchozí, ale šance obou Michalů, jak Sadovského, tak Martináka, zůstávají nevyužity. První minuty druhé třetiny opět patří Brnu. Uničov se pomalu zvedá a v 5. minutě snižuje na 1:2. Obránci Brna chybují a M. Martinák doklepává míček za záda gólmana. „Hvězdná“ třetina ještě nekončí. Hra se vyrovnává, ale oko diváka pláče, protože je to k nekoukání. Ale Uničovu tento styl, říkejme florbal – neflorbal, vyhovuje. V 9. minutě jdeme do oslabení. „Zuby – nehty“ se ubráníme. Už v plné formaci V. Košák chytá míček, dlouhým výhozem ho posílá na V. Galetku. Ten je sice dva kroky za obráncem, ale přesviští kolem něho jako vůz  „Ferrari“ a míček dotlačí i očima za brankovou čáru – 2:2. Ve 12. minutě korunuje M. Martinák svůj  „brejk“ třetí brankou. V posledním dějství si snad naši borci vzali dovolenou. Bez pohybu, bez střelby, žádné klady. Ale zpět. V 7. minutě Z. Mazák zvyšuje na 4:2, ale za 4!!! vteřiny je stav 4:3. Od té doby se třeseme o výsledek jak osika ve větru. V 9. minutě je srovnáno na 4:4. Do té doby, ale i po zbytek utkání  má více ze hry Brno a jen díky V. Košákovi, který se konečně probral z dřímoty, držíme vyrovnaný stav. Rozhodující moment utkání přišel v čase 12:41. U mantinelu se dostává do presu dvou hráčů V. Galetka, fauluje a jde za „katr“. V oslabení inkasujeme rozhodující branku. Závěr na skóre nic nezměnil.  Body zůstávají Bulldogs Brno.