Starší žáci se šesti body!

21.09.2009 19:24

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC RG Playmakers Prostějov

14:1 (4:0, 5:1, 5:0)

Úvodní kolo Olomoucké ligy st. žáků se konalo v Mohelnici. Na úvod soutěže se proti nám postavili hráči Prostějova. Od úvodního „buly“ bylo zřejmé, kdo bude tahat za delší konec provazu. Naši kluci vlítli na palubovku se snahou soupeři nic nedovolit. To se dařilo, ale častá střelba ke gólovému efektu nevedla. Podařilo se to až v 6. minutě. J. Pospíšil zpoza branky nezištně přihrává Z. Mazákovi, který se nemýlí a otevírá skóre – 1:0. Ataky našich hráčů trvají dál a ke slovu se dostává R. Lukas, který „tahákem“ zvyšuje na 2:0. 8. minuta – L. Havlíček vypaluje další projektil a ten opět končí v síti. Hráči Playmakers se snaží kontrovat, ale naše obrana má pevné kořeny. Další náš nápor v 1. třetině korunuje M. Doležal čtvrtou brankou.  Další naše šance zůstaly nevyužity a do 2. třetiny jsme šli náskokem 4 branek. Druhé dějství kopíruje to první. Náš tým je jednoznačně lepší a otázkou je pouze výše skóre. Začátek třetiny – Z.Mazák zatáhl míček za branku, přihrává J. Pospíšilovi, který zvyšuje na 5:0. V 5. minutě vystřeluje „taháčkem“ P. Ryp a navyšuje skóre pro naše barvy,. V 6.minutě dorážka v brankovišti – L. Kožíšek 7:0. Předcházel tomu „golfák“ M. Doležala, který brankář pouze vyrazil. Osmý gól zaznamenává Z. Mazák po skvělé přihrávce od L. Kožíška. Na začátku 11. minutě se dostali ke slovu i hráči z města „oděvů“. Nechytatelná střela skončila v naší brance. Minutu poté kontrujeme. D. Kipritidis dostává míček a premiérově skóruje za starší žáky. Poslední dějství – kluci nepolevují a skóre pro naše barvy se navyšuje. 10:1 – J. Pospíšil z otočky. Běží 8. minuta: M. Kopas střílí, míček se odráží od břevna a padá za brankovou čáru. Uplyne 28. vteřin a L. Kožíšek upravuje na 12:1. Zbylá část třetiny se hraje pouze z nutnosti, ale i tak stačíme ještě dvakrát skórovat. P. Ryp posílá míček na brankoviště, kde si vracející obránce sráží do branky. Účet pak podtrhuje Z. Mazák, opět po kombinaci s L. Kožíškem a utkání končí 14:1 pro kluky z Uničova.

FBC Asper Šumperk – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

2:6 ( 0:5, 1:1, 1:0)

Ve druhém utkání se proti nám postavil Asper Šumperk. Tradiční soupeř v žákovských kategoriích byl v 1. třetině evidentně zaskočen velkou aktivitou našeho týmu. A zvlášť produktivitou střelby, která vyzněla jednoznačně pro naše barvy. Úvodní „buly“ vyhrává L. Havlíček, ale následný útok končí vniveč . Bojuje se dál, rozhodčí píská volný úder. M. Doležal se napřahuje a střela vyslaná z jeho florbalky končí v síti. Totéž si zopakuje ve  4. minutě po přihrávce od M. Kopase. Neustálé napadání vede k dalším šancím, ale J. Pospíšil míjí míček a R.Lukas střílí nad branku. Ovšem v 8. minutě L. Havlíček na středu palubovky získává míček, jde dva metry dopředu a střílí  3. gól utkání.  V 7. minutě jdeme do přesilové hry. Volný úder rozehrává M. Kopas na úplně volného Z. Mazáka, který nekompromisně skóruje. Další vyloučení hráče Asperu končí stejně. M. Doležal střílí míček na mantinel, ten se odráží ke Z. Mazákovi, který opět rozvlní síťku soupeře – 5:0. Ve 2. třetině hra Šumperku ožila. Více napadají naše hráče. A jdou více do těla . Šestou branku střílí opět M. Doležal, který vysílá svou střelu z vlastní poloviny a ta končí překvapivě v síti Asperu – 0:6. Dá se říct, že o výsledku je rozhodnuto. Ovšem hráči Šumperku svou aktivitou snižují na 1:6: Chyba M. Kopase v přesilovce, který příliš dlouho vedl míček. Následně ho ztratil a stav byl 1:6. Poslední dějství bylo vyrovnané, jak herně, tak i střelecky. Hráči Šumperka se snažili snížit, což se jim i povedlo. Naštěstí další komplikace naši borci nepřipustili a tak utkání skončilo 6:2 V. Košák měl na svém kontě více zákroků než v prvním utkání.Pokud bych měl hodnotit hru hráčů, můžu říct,že hráli jako tým. A i velká bojovnost jim vynesla vytoužených 6 bodů.