Pěkná hra Starších žáků přinesla 6 bodů

22.11.2009 19:33

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Sokol Mohelnice

6:2  (0:1,2:0,4:1)

V neděli 22.11. zavítali starší žáci do nedalekého Šumperku s cílem bodovat. V prvním utkání se proti nám postavil vedoucí tým soutěže FBC Sokol Mohelnice, který neztratil ani bod. Začátek střetnutí byl velmi ospalý. Hráči obou týmů nastoupili bez jakéhokoliv nasazení a chvílemi to vypadalo, že ještě spí doma v posteli. Výsledkem této ukolébavky byl pouze vedoucí gól Mohelnice v 9. minutě. Pomalé tempo pak pokračovalo až do první sirény. Do druhé třetiny jsme nastoupili s cílem hrát více aktivně. To se i podařilo. Od začátku se hrálo převážně před brankou soupeře, který byl velmi pasivní. V čase 4:34 je vyrovnáno V. Galetkou, který doklepl míček do sítě. Na 2:1 zvýšil D. Kipritidis po přihrávce V. Galetky. Trenér Mohelnice si bere oddechový čas. Po něm se soupeř s daleko větší vervou dere do útoku. Ale šance D. Petrušky a M. Kukrleho končí v náručí V. Košáka nebo na pevné obraně Uničova. Díky tomu zůstává skóre stále 2:1 pro naše barvy. V závěrečném dějství se čekal tlak „sokolíků“. Ale ti opět začali velmi vlažně a výsledkem spolupráce Jemelka, Mazák bylo zvýšení na 3:1. V této chvíli se lámal chleba. Ve 3. minutě je vyloučen M. Kopas za evidentní sekání. Oslabení zahrají kluci přímo skvěle. Do brejku se dostane L. Havlíček a „blafákem“ překonává brankáře soupeře počtvrté. Od této chvíle naši hráči jakoby přestali hrát a ke slovu se dostává M. Kukrle, který střelou ze zatažení snižuje na 4:2. Naštěstí to byla poslední branka v naší síti. Ke konci utkání upravuje Z. Mazák na 5:2. A poslední slovo má V. Jemelka v úplném závěru utkání – 6:2.

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Asper Šumperk

12:0 (4:0,3:0,5:0)

Ve druhém utkání jsme narazili na domácí borce z Asperu Šumperk. Větší bodový zisk v tabulce nás stavěl do role favorita. První 2. minuty střetnutí byly v režii hráčů domácích. Tým v zelených dresech se rozjížděl pomaleji a hru postupně vyrovnával. O první střelecký zápis se postaral M. Martinák v 6. minutě. Minutu nato se dostal do rychlého brejku M. Kopas a „blafákem“ zvýšil na 2:0. Snaha Asperu zvrátit stav utkání vyšla naprázdno. Do konce 1. třetiny zvyšoval V. Jemelka a později Z. Mazák, který dostal krásnou přihrávku od M. Chlupa. Sám před gólmanem upravil na 4:0.  Ve druhé třetině se skóre dále navyšovalo v náš prospěch. Na konci této třetiny svítil stav 7:0. Poslední třetina se dohrávala pouze z povinnosti. Nedisciplinovanost našich hráčů vedla ke dvěma našim vyloučením. I v oslabení se nám podařilo vsítit dvě branky a konečné skóre 12:0 bylo velmi kruté pro hráče Asperu, kteří nastoupili oslabeni o nemocné hráče.