Nepřesvědčivá hra juniorů se ziskem 6 bodů

16.11.2009 18:32

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Tatran Litovel

5:1 (1:1,2:0,2:0)

V prvním podvečerní utkání jsme změřili síly s Tatranem Litovel. První utkání, které se hrálo v Uničově skončilo jednoznačně 8:0 pro nás. Od začátku bylo jasné, že se tento výsledek nebude opakovat. Naše obrana hned na začátku udělala dvě obrovské „minely“, které zůstaly nepotrestány. Tatran byl daleko opatrnější a podnikal velmi nebezpečné protiútoky. Každý takový útok zaváněl gólem v naší síti. Nejpilnějším střelcem Litovle byl M. Frank. Soupeř se nakonec dočkal a v přesilové hře se po zahrání volného úderu ujal vedení. To byla pěkně studená sprcha pro náš tým. V této fázi byla naše hra velmi neurovnaná.  Naštěstí minutu nato byl vyloučen litovelský hráč za sekání. Přesilovku zužitkoval L. Fuglík, který doklepl míček do odkryté branky. Tento hráč měl zřejmě „svůj“ den. Jeho slova na střídačce: „třetí lajna je odpad“,  svědčí o jeho rozpoložení. Další jeho „hvězdná“ chvíle  přišli ve druhém střetnutí.  Přitom tato formace vedená P. Galetkou rozhodla tento duel. Na 2:1 zvýšil P. Galetka v oslabení. Dostal dlouhý míček do běhu, jeho první střelu brankář vyrazil, ale podruhé to štěstí neměl. Nenápadný míček z rohu hřiště mu proklouznul mezi nohy. Od druhé třetiny jsme za delší konec provazu tahali mi. Postupně jsme navýšili vedení na 3:1. Hodně nám pomohla chyba M. Štoppla, který naservíroval míček P. Galetkovi a ten se nemýlil.  Bohužel naše „baroko“ pokračovalo a díky P. Šenkovi v brance jsme neinkasovali podruhé. Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu. Naše snaha narážela na připravenou obranu soupeře, který dál hrozil „brejky“. Naštěstí to byli hráči ve „žlutém“, kteří se dalšími dvěma góly postarali o konečné vítězství 5:1. O čtvrtou branku se postaral T. Šalda, který zužitkoval přihrávku L. Jemelky. Ke konci utkání jsme upravili skóre na konečných 5:1.

FBC Starhill – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

3:6 (1:2,2:2,0:2)

Ve druhé večerním utkání jsme se střetli se Starhillem Šternberk, který dosud nezískal ani bod. Do hry měl pouze 6 hráčů, a tak se čekal snadný bodový zisk. Ovšem opak byl pravdou. Kluci ze Starhillu vlítli na naše hráče jako pokropeni „živou“ vodou. Naši nevěděli, kam dřív skočit a nadlidským úkolem bylo získat míček. Tento tlak soupeře vyvrcholil vedoucí brankou ve 4. minutě. A. Pavlát si na míček sáhl, ale ten skončil v síti. Napadání soupeře dále pokračovalo a naše hra byla velmi neurovnaná. V 5. minutě se napřáhl ke střele T. Šalda a vyrovnal na 1:1. Začali jsme se více tlačit k soupeřově brance, šance J. Večeři nebo P. Janouška zůstaly nevyužity. V 9. minutě po vhazování získal míček F. Vrána a střelou k pravé tyči upravil na 2:1. Další možnosti obou týmů zůstaly do konce třetiny nevyužity. Začátek 2. třetiny opět patřil soupeři, který nám dobré dvě minuty nepůjčil míček. Naštěstí rozehrával příliš daleko od naší „svatyně“. Chvíli trvalo, než jsme se vrátili do hry a začali aktivně napadat soupeře. V 5. minutě se k volnému úderu postavil T. Šalda a nechytatelnou „bombou“ zavěsil. Za necelé 2. minuty zvyšuje na 4:1 P. Janoušek po přihrávce od J. Večeři. Mohlo by se říci, že zápas se dohraje v klidu, ovšem to by nesměl být na palubovce L. Fuglík, který povzbuzován svou přítelkyní Evou, „vlítl“ do soupeře vší silou a výsledek se dostavil – 2 minuty. Uplynulo 17 vteřin a míček po volném úderu skončil v naší brance – 4:2. A by nebylo utrpení dost, tak Starhill v 10. minutě koriguje stav na 4:3. V této fázi utkání byl náš tým na ručník. Třetí dějství bylo z naší strany nejpovedenější. Všechny tři lajny si konečně více rozdávaly míček a tím se vytvářel prostor pro šance. Tu nejkrásnější zužitkoval P. Janoušek, který dostal „křížný“ pas od T. Rutara a z „první“ zavěsil. Kluci ze Starhillu se již nezmohli na odpověď a výsledkem byla konečná úprava skóre J. Večeřou, který konečně na tomto turnaji skóroval , ve hře 4 na 4. Hráč Šternberka byl vyloučen za sekání do gólmana. Následná reakce P. Havlíčka nezůstala bez odezvy. Dostal od rozhodčích též 2. minuty. Ke konci utkání si udělal „výlet“ do soupeřova pásma T. Vojáček, ale jeho tři střely skončily v rukou gólmana. Konečný stav tak zůstal 6:3 pro Uničov.

Brankáři: Šenk – 9, Pavlát – 7

Obránci: Havlíček P. - 6, Havlíček D. - 7, Jonáš – 8, Vojáček – 8

Útočníci: Šalda – 8, Macho – 7, Jemelka – 7