FBC Cannibals Lipník B – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

5:4 (2:2,0:2,3:0)

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBK TJ Spartak Přerov

4:1 (2:1,0:0,2:0)

Po prohře s borci z Lipníku bylo těžké motivovat hráče k lepšímu výkonu. První utkání odehráli pouze s devíti hráči v poli, a i když po druhé třetině vedli 4:2, k celkovému vítězství to nevedlo. Bohužel rozhodla zarputilost hráčů Lipníka a nedisciplinovanost našeho týmu – třikrát (!!!) vyloučení ve 3. třetině!!!

Druhé utkání rozhodl příjezd dvou hráčů juniorky. Sice toho již měli plný „kecky“, když odehráli náročné duely s Přerovem a Šumperkem, ale jejich profesionální přístup velkou měrou přispěl k zisku 3 bodů. Úvod byl velmi vyrovnaný. Hráči Přerova hrozili brejky a jejich hráči neustále znepříjemňovali hru brankáři. Neustále byl jeden nebo dva hráči v brankovišti. Tato jejich hra byla odměněna vedoucí brankou. Střela z pravé strany se odrazila od tyče florbalky a zapadla za záda L. Sladomela. Snaha o vyrovnání se míjela účinkem. Střely L. Jemelky a M. Macha končily v rukou brankáře nebo míjely cíl. V 10. minutě nám byla nabídnuta druhá přesilová hra. První byla bez nápadu a bez jakékoli střelby. V této herní situaci se prosadil P. Škoda, který střelou do levého růžku srovnal na 1:1. V čase 11:58 otáčí skóre na 2:1 T Rutar, který potáhl míček po pravé straně a zavěsil do stejného místa jako P. Škoda. Ve druhé třetině se odehrávala víceméně vyrovnaná hra. Pouze prostřední pasáž byla ve znamení Přerova, který neustálým forčekinkem nutil naše hráče k chybám. A hra se nejvíce odehrávala před naší brankou a hlavně v našem brankovišti. Naštěstí si soupeř zapomněl střeleckou mušku v šatně. Bohužel v této třetině měli rozhodnutí na florbalce P. Sladomel, L. Jemelka i F. Vrána. A tak se do posledního dějství vstupovalo stále za stavu 2:1. Přerov vlétl na plochu se snahou vyrovnat. To se mohlo i podařit. Několikrát šli do přečíslení, ale naštěstí ho nevyužili. Po chybě naší obrany šel sám útočící hráč na L. Sladomela, ale neproměnil. Nakonec o výsledku rozhodla přesilová hra, kde skóroval L. Jemelka a upravil na 3:1. Konečné slovo měl F. Vrána, který po sólu počtvrté rozvlnil síťku soupeřova brankáře. Zbytek zápasu si již naši hráči v klidu pohlídali. Velmi dobře zahráli všichni hráči a zvlášť výkon R. Jonáše šel oproti prvnímu utkání nahoru.