Muži opět přijeli z Litovle z prázdnou

29.11.2009 17:03

FBC ZŠ U Stadionu Uničov  - FBC Orel Hranice B

4:6 (1:2,2:1,1:3)

Večerní florbalová show v Litovli pokračovala. Do hry se zapojili i muži. Proti nim se postavil aktuálně druhý tým tabulky Orel Hranice, kteří byli posíleni  o dva hráče z A týmu. Oba týmy začaly útočně. První šance však byly na našich holích. Muži tím úspěšně navázali na tým dorostenců, který byl též velmi málo produktivní. A tak první gól padl do naší sítě. Hráč Hranic si v klidu obehrál tři naše hráče, kteří mu v ničem nebránili a pohodlně zavěsil – 0:1. Uplynula minuta hry a bylo vyrovnáno. Už v tomto okamžiku se dala očekávat katastrofa v podobě konečného výsledku. V 10. minutě jsme šli do čtyřech po chybném střídání (6 hráčů na ploše), za což jsme zaplatili gólem. Za stavu 1:2 skončila 1. třetina. V prostředním dějství to začalo vypadat, že se bude blýskat na lepší časy. Ve 2. minutě vyrovnal P. Sladomel, když doklepával přihrávku M. Zíky. A v 6. minutě jsme se dostali do vedení střelou L. Fuglíka z křížku. Ovšem to bylo z naší strany vše. Gólová „impotence“ měla pokračování až do konce utkání. Hru ovládl tým z Hranic a při našich šancích jejich brankář. Vyrovnání soupeře zařídil T. Vojáček, který při svém výletu k soupeři ztratil míček a v brejku 2 na 1 neměl A. Pavlát šanci. Ve třetí třetině to byla z naší strany křeč. Ve snaze vyrovnat jsme se dopouštěli individuálních chyb, což byla voda na mlýn soupeři. Ten v 7. a 9. minutě pohodlně zvýšil na 3:5. Sedmý gól byl po špatné rozehrávce z křížku u soupeře. Ten se dostal do brejku a upravil na 3:6 z našeho pohledu. Konečné slovo patřilo T. Vojáčkovi, který zmírnil porážku na 4:6. Vlastní chyby nás připravily o bodový zisk!!!

FBC Sokol Mohelnice B – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

10:7 (2:2,5:4,3:1)

Jestli prohra s Orli z Hranic vyplynula z vlastních chyb, druhé utkání naprosto přesně ukázalo, ve kterých činnostech zaostáváme. Od úvodního buly se hrál florbal, který musel potěšit oko diváka – akce „nahoru, dolů“, ale trenérské oko muselo zaplakat. První zářez na pažbě si připsali hráči Uničova hned v 1. minutě. Netrvalo dlouho a za 18 vteřin bylo srovnáno. Ve 3. minutě se poprvé ujali vedení „sokolíci z Mohelnice. Do konce třetiny jsme stačili vyrovnat a do druhé dvanáctiminutovky se šlo za stavu 2:2. V této třetině se s brankami roztrhl pytel. Lepší mušku měl tým soupeře. Většina míčků končila v naší síti. Při naší ztrátě v útočném pásmu se k naší brance valila „bílá“ smršť v podání mohelnických hráčů. V tomto dějství jsme se soupeřem drželi krok a do poslední třetiny se odcházelo za stavu 7:6 pro Mohelnici. 3. třetina byla naše nejhorší. Hráči nestačili pokrývat hbité útočníky a pomáhat obraně. Náš útok často končil v rozích palubovky, odkud nebylo komu přihrát. Další naši chybou bylo dlouhé vedení míčku některých hráčů, a pak pozdní vynucená přihrávka na obsazeného kolegu. Jinak velmi férově vedené utkání pokazily dva nesportovní incidenty. Vztyčený ukazováček mohelnického gólmana, který vychytal L. Jemelku, a ve 3. třetině reakce Z. Šenka, který po vyrovnávacím gólu na 7:7 se nesportovně zachoval vůči brankáři. A byl po zásluze odměněn 2 trestnými minutami. Možná to byl klíčový zlom utkání. Oslabení jsme přežili bez úhony, ale bohužel jsme tím nastartovali Mohelnici. Ta v 6., 8. a12. minutě rozhodla zápas ve svůj prospěch. A naprosto zaslouženě. Poslední inkasovaná branka hovoří za vše. Mohelnice má volný úder a dva naši hráči se pouze dívají na míček. K němu běží  útočník a hned střílí. Míček končí v naší brance. Asi byl velký problém postavit zeď. A jak to bylo na střídačkách? Mohelničtí se florbalem bavili a stále se hecovali, u nás se vyčítaly chyby, které kdo během zápasu udělal. Bohužel někteří hráči hráli na sebe a nikoli pro tým. A  pro některé hráče byl problém potkat se s míčkem, zvlášť, když mu spoluhráči nepřihráli.