Muži bez bodového zisku

09.11.2009 16:47

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Sokol Šternberk

1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

V úvodním utkání litovelského florbalového dostaveníčka se nám do cesty postavil soupeř ze Šternberka, tamní Sokol.Z nejrůznějších důvodů (potrestání hráče za minulý turnaj, nemoc, jiná činnost) nás k prvnímu utkání odjelo jen deset hráčů do pole a dva brankáři. Jelikož si ale M.Maitner zapomněl doma občanku, nastoupili jsme do prvního utkání pouze v devíti lidech, proto jsme se rozhodli hrát na tři obránce a dva kompletní útoky.Opatrná první třetina mnoho brankových příležitostí nenabídla, přesto se z ojedinělé příležitosti radoval náš tým, kdy se po ukázkové bekhendové střele Š.Müllera míček zastavil až v levého horním růžku soupeřovy klece.Ovšem přišla prostřední pasáž utkání, tradiční slabina, což se potvrdilo také v tomto střetnutí. Po kombinační souhře soupeře na jeden dotek soupeř v polovině utkání srovnal. Od té doby jsme hráli křečovitě – vázla kombinace a především střelba. Nedokázali jsme podržet míček ani se vzájemně uvolnit. V 11. minutě o našem přečíslení soupeře tři na dva, které zastavil obránce Šternberka, se Sokol dostal do přečíslení čtyř na dva a z pravé strany nalevo zůstal M.Zíkou neobsazený hráč, který vstřelil rozdílovou a jak se ukázalo i vítěznou branku.Závěrečná část přinesla náš trvalý tlak a pálení velkých příležitostí, ve kterých postupně vyhořeli dvakrát F. Vrána a P. Sladomel, a po jedné šanci měli M.Macho a M. Zíka. Soupeř naopak jen podnikal kontry do naší otevřené obrany, které i se štěstím (vlastní gól M.Macha) dokázal využít.   V poslední minutě soupeřův kapitán dokonal výsledek, který je vzhledem k utkání nespravedlivý.

FBS Olomouc „B“ - FBC ZŠ U Stadionu Uničov

5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Ke 2. zápasu jsme nastoupili proti zkušeným a věkově starším hráčům. Hned ve 2. minutě byl za blokování hole vyloučen P. Čech. Soupeř svoji výhodu zužitkoval během 20 vteřin a tento gól ho posadil na koně. V dalším průběhu úvodní části jsme pokračovali v nijakém výkonu ze 2. druhé třetiny předchozího zápasu, které zkušeně soupeř do konce 1. části ještě třikrát potrestal po chybách v obraně.Prostřední část se nesla ve znamení udržení výsledku ze soupeřovy strany, jehož hlavním úkolem bylo neinkasovat. Skóre po 24 minutách – stále 4:0 pro hanáckou metropoli.Do poslední dvanáctiminutovky jsme nastoupili s odhodláním alespoň zkorigovat výsledek. Bohužel – ani tento dílčí úkol se nám nepodařilo splnit. Naopak při naší závěrečné přesilovce se trefil znovu soupeř, a uzavřel tak trpké litovelské dopoledne pro Uničov.