Dorostenci na horké půdě Ostravy „vyfárali“ 4 body.

05.10.2009 18:54

FBC ZŠ U Stadionu Uničov -  FBC Sokol Mohelnice

5:3 (1:1,1:2,3:0)

V brzkých ranních hodinách vyjel tým dorostenců Uničova do Ostravy se snahou získat nějaký bodík do tabulky. V prvním utkání nás čekal favorizovaný tým Mohelnice, který přijel těsně před začátkem střetnutí. Jak se dalo čekat duel začal pěkně od podlahy. V první šanci se ocitá T. Šalda, ale míjí branku. Následně zahrozí soupeř, ale situace končí stejně. Ve 4. minutě jdeme do oslabení za hru P. Havlíčka na zemi. Soupeř této herní situace využívá a ujímá se vedení 1:0. Ovšem naši hráči svou bojovností srovnávají stav na 1:1. T . Šalda po přihrávce. P. Galetky nechytatelnou střelou skóruje – 1:1. Oba týmy pokračují v běhavé hře, míček se přelévá ze strany na stranu. P. Galetka střílí nad, následně L. Havlíček hasí v obranné situaci protiútok 2 na 1. Druhá třetina je pokračováním té první. Oba týmy se snaží vstřelit gól, ale díky brankářům a nemohoucnosti útočníků je stav stále 1:1. T. Šalda dvakrát posílá do šance O. Urbana, ale jeho florbalka míjí míček.  V 6. minutě střílí vedoucí gól T. Šalda. Vedení nám vydrželo pouze 8 vteřin – chyba v rozehrávce – J. Benda si nešel pro míček a následné přečíslení vede k vyrovnání.  Bohužel v 8. minutě je vyloučen R. Jonáš a „sokolíci“ z Mohelnice mají trumfy ve své ruce. Přesilovku využívají a do závěrečného dějství jdou s náskokem jedné branky. A všem jim hraje do karet. Závěrečné představení: Mohelnice se snaží rozhodnout zápas, naši borci vyrovnat, ale k brance to nevede. Naštěstí v brance je tentokrát velmi jistý A. Pavlát. Na druhou stranu se ke slovu dostává M. Kopas, ale míjí branku. Pomalu se blíží závěr utkání.A začíná thriller ve stylu filmu „Smrtonosná past“.  Na závěrečné 3 minuty je nasazena lajna vedená T. Šaldou. V poklidu hrající hráči Mohelnice, kteří stále vedou, v čase 9:19 dostávají první úder – 3:3.  Za 32 vteřin skóruje O. Urban. Veškerá snaha soupeře o vyrovnání končí na P. Havlíčkovi nebo R. Jonášovi , kteří zachycují jeho veškeré výpady. Účet utkání nakonec podtrhl O. Urban, který stanovil konečné skóre na 5:3 pro Uničov.

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Tigers Poruba

4:4 (2:1,1:1,1:2)

Ve druhém utkání nás čekal domácí tým Poruby, který v prvním utkání potrápil hráče Přerova. Takže se čekal vyrovnaný boj. To se i potvrdilo. Od úvodního buly se oba týmy tahaly o skóre. Takže konečný výsledek 4:4 byl naprosto spravedlivý. První branku utkání střílí náš tým vedený kapitánem P. Havlíčkem. Po ose P. Galetka – T. Šalda vedeme 1:0. Do hry vstupuje druhá lajna. Výsledkem je řada chyb, z nichž se rekrutuje vyrovnání na 1:1. Následné napadání obránců Poruby a stav je 2:1 pro naše barvy. P. Galetka získává míček a nekompromisně skóruje. Oba týmy jezdí „nahoru, dolů“, ale výsledkem 2:1 končí 1. třetina. V druhém dějství je už znát na hráčích únava. Dělají chyby a výsledkem je opět vyrovnaný stav. P. Šenk neměl šanci proti volnému útočníkovi, který dostal přihrávku zpoza branky. Bojovnost naší první formace opět otáčí skóre. O. Urban trefuje míček z „voleje“ a stav je 3:2. V poslední třetině je již únava příliš zřetelná, hráči Poruby opět srovnávají skóre. Střela P. Havlíčka končí v síti. Konečné slovo si však berou hráči Tigers. Rychlým protiútokem srovnávají na 4:4. Snaha L. Havlíčka odklidit míček do bezpečí končí špatně. Trefuje ho nohou a balonek končí za bezmocným P. Šenkem. To však není konec. Začíná drama jak od mistra hororu Hitchcocka. Snaha obou týmů strhnout vítězství na svou stranu vede k nečekanému dramatu. Probíhá poslední minuta utkání, jsme na polovině soupeře, ten však získává míček u mantinelu a rychlý protiútok do naší otevřené obrany hrozí brankou. Míček však končí na mantinelu. Získávají ho naši hráči, do konce chybí pár vteřin, rychlá přihrávka T. Šaldy na P. Galetku, ten střílí, ale míček míří nad branku. V tomto okamžiku zní siréna, která končí utkání. Remíza je naprosto zasloužená.