Bojovnost Starších žáků nestačila na bodový zisk

13.10.2009 19:28

FBC Sokol Mohelnice – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

7:4 (1:1,1:2,5:1)

V nedělním odpoledni vyrazili starší žáci do Olomouce na 2. turnaj. Čekali je dva favorité soutěže. To se v průběhu turnaje i potvrdilo. V prvním utkání nás čekal soupeř z Mohelnice. Začátek patřil našemu týmu. Z. Mazák měl hned v úvodu první šanci střetnutí, ale přestřelil. Mohelnice zahrozila z rychlých protiútoků, ale v brance byl po dvě třetiny jistý V. Košák. Úvodní branku vsítil Z. Mazák z rychlého protiútoku. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. Nedůsledné pokrytí protihráče, rychlá střela a stav byl 1:1. Tyto chyby v obraně se nejvíce projevily ve 3. třetině. Bylo to i tím, že vázla komunikace mezi gólmanem a obránci. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, ale skóre se do konce třetiny nezměnilo. Na začátku 2. třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou zužitkoval L. Havlíček. V té chvíli jsme měli navrch a to potvrdil L. Kožíšek nečekanou střelou nad ramena brankáře – 3:1.Jenže od té doby začala naše hra stagnovat a do hry se dostal soupeř, který v10. minutě snížil na 3:2. Ve 3. třetině bylo na hřišti pouze jedno družstvo – Mohelnice. V průběhu 1. minuty otočilo stav na 3:4 z našeho pohledu. Hned první dvě střely zapadly za záda V. Košáka. Bojovnost a chuť se porvat o lepší výsledek byla zastavena v 6. a 7. minutě – 3:6.“Sokolíci“  si pak výsledek v klidu pohlídali a nic na tom nezměnila branka M. Kopase po nahrávce L. Havlíčka. Konečné slovo měl soupeř, který upravil konečné skóre na 4:7.

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBS Olomouc A

3:7 (2:1,1:4,0:2)

Ve druhém utkání nás k souboji vyzval tým FBS Olomouc A. Bylo nám jasné, že pokud chceme bodovat musíme hrát na hranici svých možností. To se nám dařilo pouze prvních 12. minut zápasu. Již v 5. minutě jsme prohrávali 0:1, ale kluci se dál rvali o co nejlepší výsledek. V 9. minutě soupeř nastřeluje tyč a z rychlého protiútoku vyrovnává Z. Mazák. V téže minutě strhává L. Kožíšek, střelou mezi betony brankáře, vedení na naši stranu. Na 3:1 zvyšuje Z. Mazák, když míček uklízí vedle tyčky do branky. V tomto momentě nastává obdobná situace jako v prvním utkání. Hráči FBS zvyšují tlak a více střílí. Výsledkem je kontaktní gól a v přesilové hře vyrovnávají na 3:3. Vyloučen byl M. Kopas za sekání. Do konce třetiny ještě soupeř zvyšuje na 3:5. Na našich hráčích je vidět únava, ale stále bojují. Bohužel i zde se ukázala špatná komunikace brankáře a obrany. Ve třetí třetině má více ze hry Olomouc. To i potvrzuje dalšími brankami. Našim klukům však v této třetině střelba vůbec nejde a nejvíce práce má V. Košák v brance. Pěkné utkání prohráváme 3:7. Tým FBS byl od 2. třetiny lepším týmem.